کد خبر: ۳۲۷۶۶
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر:
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر گفت: هدف حمله آمریکایی‌ها در کنار سایر کشورهای غربی به سوریه، شکستن خط مقاومت این کشور در مهار و از بین‌بردن گروه‌های تروریستی در این کشور است.
به گزارش تدبیر نو، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری صبح امروز در ابتدای درس خارج فقه اظهار داشت: جنایت جدید آمریکا، انگلیس و فرانسه در حمله هوایی به سوریه را محکوم می‌کنیم و این جنایت را برگ ننگین و سیاه دیگری بر کتاب قطور جنایات تاریخی این کشورهای استعمارگر می‌دانیم.

وی افزود: این جنایت، یادآور حملات این کشورها به عراق بود که به بهانه وجود سلاح‌های کشتار جمعی و بدون داشتن مجوز از سازمان ملل به این کشور انجام و پس از مدتی مشخص شد که هیچ سلاح کشتار جمعی در عراق نبوده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: این حرکت کشورهای غربی بر علیه سوریه، تداعی‌کننده همان حملات به عراق است تا بتوانند با یک حمله نظامی همان بلایی که بر سر عراق آوردند، سوریه را درگیر کنند در حالی که این خواب آنها تعبیر نمی‌شود.

صفایی‌بوشهری ادامه داد: هدف حمله آمریکایی‌ها در کنار سایر کشورهای غربی به سوریه، شکستن خط مقاومت این کشور در مهار و از بین‌بردن گروه‌های تروریستی در این کشور است.

وی یادآور شد: با این حمله به دنبال ایجاد یک فرصت روحی و روانی به تروریست‌ها در سوریه هستند تا بتوانند روحیه شکست‌خورده آنها را بازیابی کنند در حالی که هنوز استفاده سوریه از بمب‌های شیمیایی در این کشور اثبات نشده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر بیان کرد: البته کارکرد سازمان ملل نیز نشان داده که این مجموعه نیز وابسته به کشورهای استعماری است که جای سوال دارد.

وی یادآور شد: جای بسی تاسف است که وقتی یک کشور عربی مورد حمله قرار می‌گیرد سایر کشورهای عربی به جای کمک به هم زبانان و هم کیشان خود که مسلمان هستند، نه تنها کمکی نمی‌کنند بلکه خوشحال هم می‌شوند.

صفایی‌بوشهری با ِیادآوری موضوع مذاکره ایران با کشورهای غربی و اروپایی، عنوان کرد: این کشورها هرگز حاضر نیستند در قبال حمایت از مواضع ایران، با سیاست‌های استکباری آمریکا به مخالفت بورزند و اگر در داخل کشور چنین تصویری توسط عده‌ای در حال انجام است باید به فهم سیاسی آنها شک کرد.

وی بیان کرد: در زمان سفر چند مدت پیش وزیر امور خارجه فرانسه به ایران، برخی تحلیل‌هایی می‌کردند که به هیچ نوع با عملکرد سران کشور فرانسه در قبال ایران هم‌خوانی نداشت و طوری اظهار خوشحالی می‌کردند که قابل وصف نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر، دولت‌مردان کشورهای انگلیس و فرانسه را اراذل و اوباش سیاسی جهان خواند و گفت: این کشورها در حالی به نظام ایران و ایرانی‌ها اهانت می‌کنند که مذاکرات و پهن‌کردن فرش قرمز برای آنها به هیچ وجه صحیح نیست.

صفایی‌بوشهری گفت: همین کشورهایی که امروز دم از حقوق بشر و مقابله با سلاح‌های کشتار جمعی می‌زنند و با این بهانه واهی به سوریه حمله کرده‌اند، نباید فراموش کنند که چگونه در طول دوران دفاع مقدس، با واگذارکردن این جنگ‌افزارها به عراق، حلبچه را مورد حمله شیمیایی قرار دادند./فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: