کد خبر: ۳۲۷۵۳
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۴
وزارت امورخارجه اندونزی درپی تهاجم نظامی آمریکا و متحدان غربی اش به سوریه با صدور بیانیه ای بر حل بحران جامع سوریه از راههای مسالمت آمیز و گفت وگو تاکید کرد.
به گزارش تدبیر نو، وزارت امورخارجه اندونزی در این بیانیه ضمن ابراز تاسف از بروز رخدادهای اخیر در سوریه اعلام کرد: اندونزی پیشتر به طور قاطع استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه توسط هرکدام از طرفین را محکوم کرده است.
اندونزی همچنین خواستار خویشتنداری تمامی طرفین و عدم تنش زایی که موجب وخیم تر شدن اوضاع سوریه می شود، شده است.
دولت اندونزی از تمامی طرفین خواست تا به هنجارها و قوانین بین المللی به ویژه منشور سازمان ملل متحد درخصوص امنیت و صلح جهانی، احترام بگذارند.
علاوه براین جاکارتا از تمامی طرفین در بحران سوریه خواست تا امنیت غیرنظامیان را دراین کشور حفظ کنند و به ویژه امنیت زنان و کودکان را در اولویت قرار دهند.
دربیانیه وزارت امور خارجه اندونزی تاکید شده است: جاکارتا بار دیگر بر حل جامع بحران سوریه از طریق گفتگو و راهکارهای صلح آمیز تاکید می کند.
'رنتو مرسودی' وزیر امور خارجه اندونزی نیز در بیانیه ای از تمامی طرف های درگیر سوریه خواست از وخامت اوضاع جلوگیری کنند.
مرسودی گفت: اندونزی شرایط و تحولات سوریه را مورد رصد قرار خواهد داد زیرا هنوز هزاران نفر اندونزیایی در سوریه زندگی می کنند.
'آنتارا' خبرگزاری رسمی اندونزی به نقل از وی گزارش داد: با سفیران اندونزی در سوریه و کشورهای خاورمیانه و اروپا به منظور اطمینان از امنیت شهروندان اندونزی در سوریه گفت و گو شده است.
مرسودی از تمام طرف های درگیر در بحران سوریه خواست تا به قوانین بین المللی به ویژه منشورملل متحد در زمینه صلح وامنیت بین المللی احترام گذارند.
وزیر امورخارجه اندونزی همچنین تاکید کرد : باید اصول قوانین بین المللی در واکنش به این حمله نظامی رعایت شود.
آمریکا بامداد شنبه (25 فروردین) به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه ) دمشق و حمص سوریه را هدف حمله نظامی قرار دادند که بر اساس گزارش سانا، تمام موشک های شلیک شده متجاوزان به منطقه دنحه در 24 کیلومتری غرب حمص سرنگون شد.
وزارت دفاع سوریه اعلام کرد: در حمله بامداد امروز آمریکا، انگلیس و فرانسه، 110 موشک به خاک این کشور شلیک شده است.
سامانه های ضد هوایی سوریه با موشک های متجاوزان آمریکایی در دمشق و حمص سوریه مقابله کردند.
خبرگزاری رسمی سوریه همچنین اعلام کرد حملات موشکی متجاوزان آمریکایی و متحدانش ( فرانسه و انگلیس) به یک پایگاه نظامی در استان حمص سه غیر نظامی زخمی شدند./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: