کد خبر: ۳۲۷۴۹
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۸
مفتی اعظم سوریه:
شیخ احمد بدرالدین حسون مفتی اعظم سوریه روز شنبه در دیدار با هیاتی از انگلیس گفت: دولت هایی که مردم ما را بمباران کردند بویی از انسانیت نبرده اند.
به گزارش تدبیر نو، شیخ احمد بدرالدین حسون در دیدار با هیاتی انگلیسی متشکل از شماری از اعضای مجلس اعیان، اسقف ها، کشیش ها و روزنامه نگاران افزود: مردم انگلیس باید واقعیت مشکلات و مصایب مردم سوریه که به واسطه تروریسم و سیاست های حمایتی از آن ها به وجود آمده، آگاه شوند.
وی با بیان اینکه سوریه به لحاظ دینی و تاریخی از اهمیت بالایی برخوردار است ، گفت: سوریه نقش مهمی در نشر رسالت های ادیان آسمانی داشته است.
مفتی اعظم سوریه خطاب به هیات انگلیسی گفت: شما زندگی مردم سوریه را دیدید و امیدواریم که مشاهدات خود را به دولت هایتان منتقل کنید و از آن ها بخواهید به جای نفرت ، بذر محبت بکارند.
از سوی دیگر هیات انگلیسی با اعلام حمایت و همبستگی با مردم سوریه در مبارزه علیه تروریسم افزود: مشاهدات خود را از سوریه و وقایع جاری آن به افکارعمومی کشورشان منتقل می کنند.
آمریکا و متحدانش (انگلیس و فرانسه) صبح شنبه به بهانه حمله شیمیایی در دومای سوریه، دمشق پایتخت سوریه را هدف حمله موشکی و هوایی قرار داد.
تروریست های سوری مدعی شده اند که شهر دومای سوریه شامگاه شنبه (18 فروردین)، هدف حمله شیمیایی قرار گرفته و ‏در جریان آن 75 نفر کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند‎.
دولت سوریه، داشتن هرگونه دخالتی را در این حمله شیمیایی رد کرده و سفیر و معاون نمایندگی روسیه در سازمان ملل متحد هم ‏استفاده از سلاح شیمیایی را روش کثیف تروریست ها برای جلب توجه دانسته است‎.‎‏
بدنبال این حمله ادعایی شیمیایی، وزارت خارجه سوریه دعوت ‌نامه‌ای رسمی برای سازمان منع تسلیحات شیمیایی فرستاده و از این سازمان درخواست کرده بود که تیم تحقیقاتی خود را به دوما بفرستد تا در آنجا درباره استفاده از سلاح شیمیایی تحقیق کنند.
دمشق در پی توافقی که در سال 2014 صورت گرفت، تمامی تسلیحات شیمیایی خود را به نمایندگان سازمان ملل متحد و سازمان منع سلاح های شیمیایی تحویل داده بود و تاکنون هیچ مدرکی دال بر نقض تعهدات دمشق ارائه نشده است.
آمریکا بامداد شنبه (25 فروردین) به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه) دمشق و حمص سوریه را هدف حمله نظامی قرار دادند که براساس گزارش خبرگزاری سوریه (سانا)، تمام موشک های شلیک شده متجاوزان به منطقه دنحه در 24 کیلومتری غرب حمص سرنگون شد.
وزارت دفاع سوریه اعلام کرد: در حمله بامداد شنبه آمریکا، انگلیس و فرانسه، 110 موشک به خاک این کشور شلیک شده است.
سامانه های ضد هوایی سوریه با موشک های متجاوزان آمریکایی در دمشق و حمص سوریه مقابله کردند./ایرنا

نام:
ایمیل:
* نظر: