کد خبر: ۳۲۷۳۸
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۶
معاون وزیر خارجه روسیه:
معاون وزیر امور خارجه روسیه با بیان اینکه مسکو تمام تلاش خود را برای استقرار کارشناسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی در غوطه شرقی به کار می گیرد، ابراز امیدواری کرد که تحقیقات در شهر دوما آغاز شود.
 به گزارش تدبیر نو، سرگئی ریابکوف در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت تحقیقات سازمان منع تسلیحات شیمیایی در شهر دومای سوریه اظهار داشت: نمایندگان آمریکا، فرانسه و انگلیس در شورای امنیت، قطعنامه پیشنهادی روسیه برای روشن شدن ماجرا در شهر دوما را وتو می کنند و چند روز بعد به سوریه یورش می برند.
معاون وزیر خارجه روسیه افزود: نمایندگان سه کشور علت وتوی قطعنامه روسیه را اینگونه توجیه می کنند که کارشناسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی بدون قطعنامه نیز می توانند به دوما سوریه رفته و تحقیقات خود را آغاز کنند.
به گفته ریابکوف، حمله موشکی امروز یک بار دیگر بی اساس بودن ادعای این کشور ها در خصوص حمله شیمیایی در دومای سوریه را ثابت کرد.
به گزارش ایرنا، آمریکا بامداد شنبه (25 فروردین) به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه ) دمشق و حمص سوریه را هدف حمله نظامی قرار داد که بر اساس گزارش خبرگزاری سوریه (سانا)، تمام موشک های شلیک شده متجاوزان به منطقه دنحه در 24 کیلومتری غرب حمص سرنگون شد.
وزارت دفاع سوریه اعلام کرد: در حمله بامداد امروز آمریکا، انگلیس و فرانسه، 110 موشک به خاک این کشور شلیک شده است.
سامانه های ضد هوایی سوریه با موشک های متجاوزان آمریکایی در دمشق و حمص سوریه مقابله کردند.
خبرگزاری رسمی سوریه همچنین اعلام کرد براثر حمله موشکی متجاوزان آمریکایی و متحدانش ( فرانسه و انگلیس) به یک پایگاه نظامی در استان حمص سه غیر نظامی زخمی شدند.
وزارت اطلاع رسانی سوریه از شهروندان خواست به ادعاهای رسانه هایی که عمدا و یا بدون اطلاع به بزرگ نمایی اهداف تجاوز آمریکا و متحدانش اقدام می کنند، توجه نکنند.
صدها نفر از شهروندان سوری در میدان اموی شهر دمشق در حمایت از دولت و ارتش سوریه تجمع کردند. زندگی در دمشق بعد از تجاوز آمریکا و هم پیمانانش عادی است.
رسانه‌های غربی در روزهای گذشته مدعی استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی سوریه شده اند و آمریکا، انگلیس و فرانسه به همین بهانه، برخی اهداف را در سوریه هدف حملات موشکی قرار دادند.
تروریست های سوری مدعی شده اند شهر دومای سوریه شامگاه شنبه (18 فروردین ماه) هدف بمباران شیمیایی قرار گرفته و ‏در جریان آن 75 نفر کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند‎.
دولت سوریه داشتن هرگونه دخالتی را در این حمله شیمیایی رد کرد و سفیر روسیه در سازمان ملل متحد هم ‏استفاده از سلاح شیمیایی را روش کثیف تروریست ها برای جلب توجه دانست.‎‏/ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: