کد خبر: ۳۲۷۱۷
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
حزب الله لبنان:
حزب الله لبنان ضمن محکوم کردن حمله موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه ، این حمله را حمایت آشکار و مستقیم از گروه های تروریستی خواند.
 به گزارش تدبیر نو، حزب الله صبح امروز (شنبه) با صدور بیانیه ای حمله به سوریه را تجاوز آشکار به حاکمیت و کرامت ملت سوریه و بقیه ملت های منطقه توصیف کرد و آن را در تکمیل تجاوز هفته پیش رژیم صهیونیستی به سوریه دانست.
حزب الله افزود: این حمله تائید آشکار و مستقیم گروه های جنایتکار و آدمکش و تروریستی است. این کشورها همواره از این گروه ها حمایت های مادی و سیاسی و رسانه ای می کردند و هر زمان که در برابر ارتش قهرمان سوریه در میدان شکست می خورند برای کمک به آنها مداخله می کنند.
حزب الله بهانه های سه کشور متجاوز برای حمله به سوریه را واهی و غیرعقلانی و غیرمنطقی خواند و آن را به مثابه نمایش های هجوآمیز ناکام دانست.
آمریکا، فرانسه و انگلیس که امروز به سوریه حمله هوایی کردند دولت این کشور را متهم به استفاده از سلاح شیمیایی در شهر دوما کرده اند. این در حالی است که تاکنون هیچ سند و مدرکی در این ارتباط منتشر نشده است.
فرماندهی ارتش سوریه اعلام کرد که آمریکا و متحدانش ( انگلیس و فرانسه) با یکصد و ده موشک به اهدافی در سوریه حمله کردند.
حزب الله اقدام سه کشور متجاوز به سوریه را توهینی به «باقیمانده سازمان ملل و شورای امنیت و آنچه به جامعه بین المللی موسوم است» دانست.
حزب الله با اعلام ایستادگی خود در کنار ملت سوریه، رهبران و ملت قهرمان آن، ایستادگی نیروی پدافند هوایی ارتش سوریه در برابر تجاوز سه کشور را ستود.
در پایان این بیانیه آمده است: جنگ آمریکا علیه سوریه، ملت های منطقه و گروه های مقاومت و آزادیبخش هرگز به اهداف خود نخواهد رسید بلکه این امت (عربی و اسلامی) است که با قدرت و عزم و ایمان و تاکید بیشتر بر رویارویی و پیروزی از این جنگ خارج خواهد شد./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: