کد خبر: ۳۲۷۰۱
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۷
امام جمعه دلوار:
امام جمعه دلوار گفت: امروز ایجاد و استفاده از پیام رسان ها و شبکه های داخلی به یک مطالبه مردمی و خودجوش تبدیل شده که مسئولین باید زیرساخت ها و ابزار آن را بیش از پیش تامین کنند.
به گزارش تدبیر نو، حجت الاسلام علی زاهددوست امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر دلوار اظهار داشت: ایجاد و استفاده از پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های داخلی به یک مطالبه مردمی و خودجوش تبدیل شده که مسئولین باید زیرساخت‌ها و ابزار آن را بیش از پیش تامین کنند.

وی افزود: تأکید صریح رهبر معظم انقلاب اسلامى بر لزوم صیانت از حریم خصوصى افراد و این که هرگونه تعرض به امنیت و حریم داخلى مردم را «حرام شرعى» خواندند، نشان مى‌دهد که نظام اسلامى در حفاظت از حقوق مردم، مصمم و حساس است و  با افراد خاطی بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

امام جمعه دلوار تصریح کرد: بزرگداشت اعیاد شعبانیه و به خصوص میلاد امام زمان (عج) یکی از شعائر الهی و دینی است، بنابراین به تناسب عظمت معنوی این ایام مردم شب و روز نیمه شعبان را بزرگ داشته و شادی‌‌های متناسب شان امام زمان (عج) برگزار کنند.

زاهددوست یادآور شد: برنامه‌های متعددی در سطح بخش دلوار برای بزرگداشت و جشن نیمه شعبان تدارک دیده شده که انتظار داریم شهردار دلوار در سطح شهر و دهیاران در سطح روستاها نسبت به فضاسازی و زیباسازی، آذین‌‌بندی خیابان‌ها و نورافشانی‌های اقدام ویژه کنند و در برپایی ایستگاه‌های صلواتی و برگزاری جشن‌‌ها و مراسم‌ ویژه میلاد امام زمان(عج) با برگزارکنندگان همکاری کنند.

وی با اشاره به جلسه امام جمعه، بخشدار و اعضای شورای اسلامی شهر دلوار با استاندار  بوشهر در دو روز گذشته عنوان کرد: در جلسه‌ای که با استاندار بوشهر داشتیم مهمترین مسائل و مشکلات شهر و بخش دلوار را مطرح کردیم و استاندار هم جهت حل این مشکلات قول پیگیری و  مساعدت دادند.

امام جمعه دلوار ادامه داد: در هفته‌هاى اخیر شاهد التهابات عجیب در بازار ارز و سکه بودیم به گونه‌اى که موجب فشار اقتصادی بر مردم و آشفتگی اقتصادی در کشور شد.

زاهددوست گفت: مسئولان بدانند که شرایط سخت اقتصادی امروز جامعه که مردم درگیر مسائل معیشتی و تورم هستند ، به‌هیچ‌ عنوان تاب و توان این آشفتگی‌ها و مباحث حاشیه‌اى ندارند.

وی بیان کرد: همه احزاب و جریان‌هاى سیاسى تابع هر گرایشى که هستند، باید آستین همت را بالا زده و دولت را در کنترل ارز حمایت کنند و این نابسامانی‌ها را از فضای جامعه بردارند.

امام جمعه دلوار عنوان کرد: تقابل‌هاى خسته‌کننده، بى‌‌ثمر و تکرارى سیاسى راه به جایی نمی‌برد و امیدواریم این آشفتگی‌ها استفاده ابزاری از قیمت ارز برای تحقق اهداف جریانات سیاسی نباشد.

زاهددوست با اشاره به انتشار خبر احتمال حمله آمریکا به سوریه، گفت: آمریکایی‌ها چندین سال است که می‌خواهند در سوریه دخالت کنند اما تا کنون تمام تلاش آن‌ها بی‌نتیجه مانده است.

وی ادامه داد: در ابتدا به دنبال سقوط حکومت سوریه بودند و سپس پروژه تجزیه سوریه را دنبال کردند و تمام راه‌ها به روی خود بسته دیدند.

امام جمعه دلوار بیان کرد:  اکنون که سوریه در مرحله تثبیت حکومت و آرامش نسبی قرار دارد آمریکایی‌ها سخن از حمله نظامی مطرح می‌کنند و البته ما همیشه معتقدیم آمریکا در هیچ جا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.‌

وی ادامه داد: الان هم با همه فضاسازی‌ها و هیاهو‌ها همان طور که انتظار می‌رفت رئیس جمهور آمریکا از موضع قبلی خود عقب‌نشینی کرده  اما اگر هم بر اثر حماقت و جهالت ذاتی خود  دست به تحرکات نظامی در سوریه می زدند شکست دیگری برای آمریکایی‌ها در منطقه رقم می‌خورد و با یک افتضاح سیاسی و نظامی مبتلا می‌شدند.

زاهددوست گفت: تا این لحظه بارها ما شاهد اتهام‌زنی‌ها به ایران و سوریه مبنی بر این بوده‌ایم که نیروهای مسلح سوری از سلاح شیمیایی استفاده کرده‌اند، این در حالی است که کسانی این ادعاها را مطرح می‌کنند که به آمریکا وابستگی دارند، خود غربی‌ها پیش از این بارها اعلام کرده بودند که احتمال وجود سلاح شیمیایی نزد تروریست‌ها بسیار زیاد است.

وی بیان کرد: حتی تروریست‌ها بارها اعلام کرده‌اند که در صورت استفاده از سلاح شیمیایی مسئولیت بین‌المللی نداشته و ندارند و هر زمان تشخیص دهند از سلاح شیمیایی استفاده می‌کنند./فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: