کد خبر: ۳۲۶۸۶
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۴
شبکه خبری المیادین اعلام کرد ۴ اتوبوس حامل سرکرده‌های جیش‌الاسلام که از شهر دوما خارج شده بودند، وارد ترکیه شدند و مقصد آنان عربستان خواهد بود.
به گزارش تدبیر نو، منابع خبری اعلام کردند که روند اخراج تروریستهای جیش الاسلام به همراه خانواده هایشان از گذرگاه نزدیک به اردوگاه «الوافدین» امروز جمعه تکمیل میشود.

قرار است این عناصر مانند سایر عناصر جیش الاسلام وارد «جرابلس» شوند.

  صبح امروز سه هزار و 500 تروریست به همراه خانواده های خود از الوافدین به سمت شمال شرق حلب خارج شدند.

شبکه خبری المیادین گزارش داد که این عناصر با 86 اتوبوس از گذرگاه الوافدین عبور کرده اند. این افراد کسانی بودند که مصالحه با دولت سوریه را نپذیرفته بودند.
اکنون که خروج تروریستها از این منطقه همچنان ادامه دارد، بسیاری از مردم سوریه در این منطقه گرد هم آمده اند.

المیادین تأکید کرد که چهار اتوبوس حامل سرکرده های جیش الاسلام نیز که از شهر دوما خارج شده بودند، وارد ترکیه شدند.

به گزارش این شبکه، 500 عنصر از تروریستهای جیش الاسلام از سوریه به عربستان و از آنجا به یمن انتقال داده خواهند شد.

برخی از منابع خبری روز گذشته اعلام کردند که روند اخراج تروریستها از شهر دوما به گذرگاه الوافدین به پایان رسیده و ارتش سوریه بر این شهر مسلط شده است.

این در حالی است که وبگاه خبری معارض «عنب» ادعا کرد که عملیات اخراج عناصر جیش الاسلام به جرابلس شاید تا یکشنبه آتی طول بکشد.

به گفته این وبگاه، 200 تا 300 اتوبوس طی روزهای آتی وارد این منطقه خواهند شد تا عملیات انتقال عنصر جیش الاسلام به جرابلس تکمیل شود.

این وبگاه همچنین مدعی شد که یک گروه وابسته به جیش الاسلام در برخی از مناطق حضور دارد و برای اینکه عملیات انتقال تروریستها تکمیل شود، هنوز از این منطقه خارج نشده‌اند.

وزارت دفاع روسیه هم اعلام کرد که پلیس نظامی روسیه از روز گذشته فعالیت خود را در شهر دوما آغاز کرده است.

این نهاد روس، روز گذشته اعلام کرده بود که طی 24 ساعت گذشته 1521 تروریست از گذرگاه الوافدین به شمال حلب اعزام شده ند./فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: