کد خبر: ۳۲۶۸۰
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۷
کاخ سفید:
سخنگوی کاخ سفید پس از نشست رئیس جمهوری آمریکا با تیم امنیت ملی گفت: هیچ تصمیم نهایی درباره وضعیت سوریه گرفته نشده است.
 به گزارش تدبیر نو، سارا هاکابی سندرز عصر پنجشنبه با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد: نشست رئیس جمهوری با تیم امنیت ملی برای گفت و گو در مورد وضعیت سوریه به پایان رسیده است.
وی افزود: هنوز هیچ تصمیم نهایی گرفته نشده است، ما به ارزیابی اطلاعات ادامه می دهیم و با همکاران و متحدانمان مذاکره می کنیم.
سخنگوی کاخ سفید اضافه کرد: ترامپ عصر امروز با امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه و ترزا می نخست وزیر انگلیس گفت و گو خواهد کرد.
مایک پنس معاون اول رئیس جمهوری، جیمز متیس وزیر دفاع، جو دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش، کریستن نیلسین وزیر امنیت داخلی، جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا، مایک پمپئو رئیس سازمان سیا در این نشست حضور داشته اند.
اظهارات سخنگوی کاخ سفید در حالی مطرح شده است که متیس وزیر دفاع آمریکا برنامه سفر امشب خود به نیویورک و دیدار با هنری کسینجر را لغو کرده است.
متیس صبح امروز هم در کمیته نظامی سنای آمریکا حضور یافت و درباره حمله به سوریه گفت: هنوز تصمیمی درباره این مساله گرفته نشده است.
وی ادامه داد: واشنگتن می‌داند حمله‌ شیمیایی در دومای سوریه داده، اما نمی‌داند چه کسی مسئول این کار بوده است.
وزیر دفاع آمریکا خاطر نشان کرد: در تلاشیم تا احتمالا ظرف یک هفته، بازرسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی به آنجا بروند. البته آن‌ها نمی‌گویند این کار چه کسی بوده، بلکه تنها می‌گویند چه اتفاقی افتاده است.
دونالد ترامپ روز سه شنبه پس از آنکه ادعای حمله شیمیایی دولت سوریه مطرح شد، این کشور را به حمله نظامی تهدید کرد.
این مساله باعث شد تا بولیوی به اتهام تهدید علیه کشورهای مستقل، نشست اضطراری شورای امنیت را درخواست کند که صبح پنج شنبه به صورت غیرعلنی برگزار شد.
نماینده روسیه در سازمان ملل متحد که از این نشست قانع نشد، خواستار برگزاری جلسه علنی شورای امنیت سازمان ملل متحد در روز جمعه و با حضور آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد شد.
شاید در سال های اخیر این مساله بی سابقه بوده است که شورای امنیت، اظهارات رئیس جمهوری آمریکا را تهدیدی علیه صلح و امنیت جهانی بداند و درباره آن تشکیل جلسه دهد./ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: