کد خبر: ۳۲۶۶۰
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۹
مرکل:
صدر اعظم آلمان اعلام کرد این کشور در اقدام نظامی احتمالی علیه سوریه، متحدان غربی‌اش را همراهی نمی‌کند.
به گزارش تدبیر نو، «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان روز پنج‌شنبه اعلام کرد که این کشور در هیچ‌گونه اقدام نظامی احتمالی علیه سوریه مشارکت نخواهد کرد.

به نوشته خبرگزاری آلمان، مرکل که در برلین در یک نشست خبری مشترک با «لارس لوکه راسموسن» نخست‌وزیر دانمارک صحبت می‌کرد، با وجود رد مشارکت آلمان در حمله به سوریه، گفت: «اما ما از هر اقدامی که این پیام را برساند که استفاده از تسلیحات شیمیایی غیر قابل قبول است، حمایت می‌کنیم.»

وی با بیان این ادعا که «آشکار است» که دولت سوریه تمام ذخایر شیمیایی‌اش را نابود نکرده، تأکید کرد که پیش از هرگونه اقدام نظامی علیه دمشق باید تمام ابعاد به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد.

شنبه شب همانطور که وزارت دفاع روسیه از هفته‌ها پیش پیش‌بینی کرده بود، معارضین مستقر در شهر در آستانه آزادسازی «دوما» ناگهان اعلام کردند که یکی از محلات این شهر مورد حمله شیمیایی قرار گرفته است.

همانطور که انتظار می‌رفت، کشورهای غربی از جمله آمریکا، فرانسه و انگلستان پیش از هرگونه تحقیق درباره این حادثه دولت سوریه را به دست داشتن در این حمله متهم و تهدید کرده‌اند که ممکن است به زودی علیه دمشق دست به اقدام نظامی بزنند.

دولت سوریه با رد ادعای کشورهای غربی، تأکید کرده که حادثه دوما بهانه‌ای برای آغاز اقدام نظامی علیه دولت سوریه و حمایت مستقیم از تروریست‌هاست./فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: