کد خبر: ۳۲۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴
رئیس سازمان دارالقرآن:
رئیس سازمان دارالقرآن با بیان اینکه اعتبارات اختصاص یافته به حوزه قرآنی در کشور ناچیز است، گفت: اعتبارات قرآنی در کشور سال به سال کاهش پیدا می‌کند.
 به گزارش تدبیر نو، مهدی قره‌شیخلو شامگاه چهارشنبه در جمع اساتید قرآنی در محل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه همه آحاد جامعه در زمینه توسعه و اشاعه فرهنگی قرآنی در کشور مسئول هستند و باید در این زمینه عزم ملی ایجاد شود، افزود: توسعه فعالیت‌های قرآنی نیاز به یک عزم ملی دارد و برای اهداف مورد نظر  در حوزه قرآنی باید همه آحاد جامعه خود را مسئول بدانند.

رئیس سازمان دارالقرآن  با اذعان به اینکه اعتبارات اختصاص یافته به حوزه قرآنی در کشور ناچیز است، گفت: اعتبارات قرآنی در کشور سال به سال کاهش پیدا می‌کند.

قره شیخلو افزود: بودجه و اعتباراتی که در حال حاضر برای قرآن اختصاص یافته است درشان قرآن و نیاز کشور نیست و مسئولان باید در زمینه تخصیص اعتبارات به حوزه قرآنی نگاه ویژه داشته باشند.

رئیس سازمان دارالقرآن با بیان اینکه حمایت دستگاه‌ها از قرآن در حد شعار است، گفت: مسئولان و مردم باید از فعالیت‌های قرانی حمایت کنند و  در این زمینه احساس مسئولیت کنند.

قره شیخلو با تاکید بر اینکه خیرین می‌توانند در زمینه توسعه فرهنگ قرانی نقش مهم و تاثیرگذاری داشته باشند،  افزود: باید از ظرفیت خیرین در حوزه توسعه فعالیت‌های قرانی استفاده شود و خیرین  می‌توانند نقش مهمی در راستای ترویج وحمایت از فرهنگ قرآنی داشته باشند.

وی گفت: در کنار این حمایت‌ها خود جامعه قرآنی هم باید نسبت به بروز کردن فعالیتهای قرانی قدم بردارند تا شاهد اتفاقات خوبی در حوزه قرانی باشیم.

رئیس سازمان دارالقرآن با اشاره به تشکیل انجمن قرآنیان در استان‌ها، گفت: انجمن قرآنیان با هدف استفاده از ظرفیت، توانمندی و تجربیات افراد حقیقی قرآنی برای توسعه فرهنگ قرانی وحل مشکلات پیش رو در استان‌ها تشکیل می‌شود.

قره شیخلو با بیان اینکه در حال حاضر چهار هزار و ۴۰۰ موسسه قرآنی در کشور فعال هستند افزود: همچنین  ۷ هزار و ۳۰۰ خانه قرآن شهری و روستایی در کشور مشغول به فعالیت هستند.

وی استان زنجان را از استان‌های موفق در زمینه توسعه فعالیت‌های قرآنی عنوان کرد و با تاکید بر لزوم حمایت مسئولان استانی از فعالیت‌های قرانی در این استان، افزود: در حال حاضر بیش از ۷۰ موسسه قرآنی و ۱۲۰ خانه قرآنی در استان زنجان مشغول به فعالیت هستند.

رئیس سازمان دارالقرآن با اشاره به وجود یک سری خلأ ها در حوزه  آموزش قرآن در کشور، بر برنامه ریزی متناسب برای رفع آنها تاکید کرد و افزود: برای این مهم باید حمایت‌های بودجه‌ای وجود داشته باشد.

قره شیخلو  با تاکید بر اینکه توسعه فعالیت‌های قرآنی نیاز به یک عزم ملی دارد گفت: رسانه ملی هم می‌تواند نقش مهمی در زمینهٔ توسعه فعالیت‌های قرانی داشته باشد./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: