کد خبر: ۳۱۶۵۲
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱
مدیرکل بنادر ودریانوردی استان بوشهر:
وی با اعلام این که امسال 287 نفر در سوانح دریایی نجات دادیم، بیان کرد: در سال جاری، 54 شناور دچار حادثه شدند که با وجود 6 مرکز امداد و نجات دریایی در استان و 11 ایستگاه مخابراتی موجود، توانستیم 287 نفر را از مرگ حتمی نجات دهیم.

به گزارش تدبیرنو ؛ محمد مهدی بنچاری صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه در بوشهر اظهار داشت: در دهه فجر سه پروژه بزرگ بندری در استان بوشهر با اعتبار 32 میلیارد تومان در بوشهر به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: از جمله این پروژه‌ها شامل لایه‌روبی پیشانی اسکله مجتمع بندری نگین با اعتبار 21  میلیارد تومان، عملیات اجرایی بندر گناوه با اعتبار 9 میلیارد تومان و دیوارکشی استحصال شده در بندر دیلم با اعتبار 2 میلیارد تومان از مهمترین پروژه‌هایی است که در کنار سایر پروژه‌های خرد انجام می‌شود.

مدیرکل بنادر ودریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: یکی از اساسی‌ترین پروژه‌هایی که تا دو هفته آینده پاکات آن باز می‌شود، تاسیسات زیرینایی با اعتبار 80 میلیارد تومان است که طی آن راه‌ها و کانال‌های تاسیساتی و مسیرهای در 200 هکتاری پس‌کرانه بندر نگین، تامین برق، لایه‌روبی پای اسکله، جاده و پل دسترسی به موازات صدرا انجام می‌شود.

بنچاری یادآور شد: در سنوات گذشته در بخش توسعه زیرساخت‌های اطفاء حریق خشکی، فعالیت‌های خوبی انجام شده اما برای اطفاء حریق دریایی مشکلاتی داشتیم که امسال 7 میلیارد تومان برای خرید شناورهای آتش‌خوار در نظر گرفته‌ایم که در اطفاء آتش‌سوزی بندر محمدعامری در ماه گذشته با حضور یک آتش‌خوار تازه خریداری شده از این محل، شاهد مهار اولین آتش‌سوزی یک شناور پس از حریق بودیم.

وی با اعلام این که امسال 287 نفر در سوانح دریایی نجات دادیم، بیان کرد: در سال جاری، 54 شناور دچار حادثه شدند که با وجود 6 مرکز امداد و نجات دریایی در استان و 11 ایستگاه مخابراتی موجود، توانستیم 287 نفر را از مرگ حتمی نجات دهیم.

 مدیرکل بنادر ودریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: بندر بوشهر با صدور 169 هزار گواهینامه مهارت و با 36 درصد از حجم کل گواهینامه‌های صادرشده در سطح کشور، رتبه اول کشور را به دست آورد و پس از استان‌های هرمزگان و خورستان با 22 و 21 درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.

بنچاری عنوان کرد: با توسعه زیرساخت‌های بندری در بندر دیر، شاهد هستیم که از صادرات 16 هزار و 900 تن کالا به قطر در سال گذشته، امسال طی این یازده‌ماه 195 هزار تن کالا به قطر صادر شده که بیش از ده برابر رشد نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: 10 هزار و 400 شناور در بنادر استان بوشهر به ثبت رسیده که 42 درصد حجم شناورهای ثبتی کشور است و پس از آن بنادر هرمزگان و خوزستان قرار گرفته است.

نام:
ایمیل:
* نظر: