کد خبر: ۳۱۶۱۴
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
در سومین روز از دهه مبارک فجر گلبانگ انقلاب با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دبیرستان تاریخی و ماندگار سعادت بوشهر نواخته شد.
زنگ انقلاب

به گزارش«تدبیرنو» به نقل از تسنیم؛ گلبانگ انقلاب ظهر  امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دبیرستان ماندگارسعادت بوشهر نواخته شد.

سیدعباس صالحی در این مراسم با بیان اینکه استان بوشهر نماد مقاومت، آموزش و فرهنگ به شمار می‌رود اظهار داشت: مدرسه سعادت یکی از مدارسی است که شناسنامه آموزش و پرورش نوین ایران محسوب می‌شود.

وی افزایش گستره آموزش و عدالت آموزشی را  از دستاورد مهم انقلاب اسلامی  دانست و خاطر نشان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی عمومی شدن تحصیل افزایش یافت و ضمن برقراری عدالت جنسیتی در آموزش، شرایط لازم برای تحصیل زنان فراهم شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه قبل از انقلاب از جمعیت 30 میلیون نفری 600 هزار نفر  تحصیل می کردند گفت:  جمعیت دانش‌آموزی سال گذشته به  13 میلیون نفر رسید این در حالی است که جمعیت کشور 2 برابر شد ولی جمعیت دانش‌‌آموزی افزایش چند برابری دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز با گرامیداشت دهه فجر بیان کرد: این جشن‌ها بازگو کردن ایام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و یک یاد آوری است که ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی و شهدای انقلاب را حفظ کنیم.

ناصر کرمی افزود: زنگ انقلاب، زنگ بیداری و ایستادگی در برابر قدرتهای سلطه‌گر و زنگ یادآوری رسالت ما در برابر آرمان‌های شهداست.

وی مدرسه سعادت را یکی از میراث‌های ماندگار حوزه آموزش دانست و  خاطر نشان کرد: مدرسه تاریخی سعادت با 118 سال سابقه از نخستین مراکز آموزشی کشور به شیوه نوین است.

در این آیین از دانش‌آموزان برتر و نمونه تجلیل شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: