کد خبر: ۳۱۵۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
معاون استاندار بوشهر گفت: توانمندی صنایع دستی ۲۳ استان در هشتمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی بوشهر در ۸۰ غرفه عرضه شده است.

به گزارش تدبیرنو،سعید زرین‌فر ظهر امروز در بازدید از هشتمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در مجموعه تاریخی و فرهنگی سعادت بوشهر  با بیان اینکه صنعت‌گران دستی استان‌ها برای شرکت در این نمایشگاه استقبال قابل توجهی کردند اظهار داشت: محصولات صنایع دستی 23 استان در 80 غرفه ارائه  شده که در نوع خود بی‌نظیر است.

صنایع دستی

وی با بیان اینکه استان بوشهر در عرصه صنایع دستی از ظرفیت بالایی برخوردار است خاطر نشان کرد: این قابلیت در استان بوشهر سبب شده تا مشاغل در نقاط روستایی توسعه یابد و بر این اساس طرح‌های اشتغال‌زایی تدوین و اجرایی شود.

معاون استاندار بوشهر با تاکید بر نقش مهم فعالیت صنایع دستی در حوزه فرهنگی و اشتغال‌زایی بیان کرد: صنایع دستی در جنبه‌های مختلف دارای اهمیت است چراکه هم یک کار هنری و در حوزه اشتغال و برنامه‌های فرهنگی نقش تاثیرگذاری دارد.

زرین‌‌فر با بیان اینکه صنعت توریست در استان بوشهر مورد توجه ویژه قرار دارد تاکید کرد: صنایع دستی یکی از حلقه‌های صنعت گردشگری و توریست است که این مهم در استان بوشهر مورد توجه ویژه قرار دارد.

وی، طرح‌‌های صنایع دستی را یکی از ارکان‌های اقتصاد مقاومتی دانست و خاطر نشان کرد: در این زمینه برنامه‌های مهمی برای رونق صنایع دستی در استان بوشهر تدوین شده است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر نیز با بیان اینکه محصولات صنایع دستی 23 استان در 80 غرفه  نمایشگاه سراسری صنایع دستی بوشهر عرضه شده است تصریح کرد: در این نمایشگاه محصولات مختلف در حوزه بافته‌های داری، محصولات چوبی، پوستین، چرم، صنایع دریایی، سفال، سنگ‌های چینی، طلاکوبی، نقره‌کوبی، میناکوبی روی مس و سفال و دیگر محصولات از استان‌های مختلف عرضه شده است.

ازغوان مهدی‌زاده با بیان اینکه هشتمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در مجموعه تاریخی و فرهنگی سعادت بوشهر راه اندازی شده خاطر نشان کرد: شعار این نمایشگاه که تا پایان هفته  برپا است صنایع دستی دوستت دارم تعیین شده است.

وی، اشتغال پایدار و آشنایی مردم با  محصولات صنایع دستی مناطق مختلف کشور را از اهداف برپایی نمایشگاه سراسری صنایع دستی دانست و تاکید کرد: در حاشیه این نمایشگاه دست آوردهای اقوام در زمینه سوغات و هنرهای سنتی عرضه شده و در پایان غرفه‌ای که بیشترین فروش داشته به عنوان برتر انتخاب می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: