کد خبر: ۳۱۴۳۸
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
تدبیرنو: معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: رتبه استان بوشهر در جذب سوادآموز بهبود یافت.

به گزارش «تدبیرنو،  غلامرضا دانش‌فر صبح چهارشنبه در نشست بهبود کیفیت سواد آموزی با قدردانی از تلاش‌ها و فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه جذب بیشتر افراد محروم از سواد در استان، اظهار داشت: در سال جاری تحصیلی با عملکردی ۹۶.۰۷ درصدی در بحث جذب سوادآموزی در دوره سواد آموزی رشد قابل قبولی در سطح کشوری داشته‌ایم.

وی از جذب  ۱۱۹.۸ درصدی سواد آموزان در دوره انتقال در سال جاری خبر داد و افزود: علاوه بر عملکرد  مثبت در زمینه جذب در دوره سواد آموزی، در دوره انتقال نیز ۱۱۹.۸ درصد و در دوره تحکیم بیش از ۱۰۰ درصد سواد آموزان تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

دانش‌فر با تاکید بر این نکته که تمام مناطق و شهرستان‌های استان در زمینه جذب و آموزش سواد آموزان زحمات زیادی متقبل شده اند اما  عملکرد ها یکسان نبوده، گفت: در دوره سوادآموزی شهرستان های بوشهر و دشتستان دارای بیشترین آمار تجت پوشش بوده‌اند.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه داد: در دوره تحکیم سوادآموزی نیز سعدآباد و دیر دارای عملکرد بهتری در جذب نسبت به دیگر مناطق و شهرستان‌های استان بوده‌اند.

وی همچنین به تشریح تفاوت آمار تحت پوشش سواد آموزی دوره انتقال در نقاط مختلف استان پرداخت و گفت: دشتستان و بوشهر بیشتر فعالیت داشته‌اند.

دانش‌فر با تاکید بر اینکه باید نگاه جدیدتری در تبلیغات برای جذب سواد آموزان بکار گرفته شود افزود: با توجه به نفوذی که صدا و سیما بر تمامی افراد جامعه دارد و نیز ارتباط نزدیک و فراگیرتر ائمه جمعه و جماعات در میان قشرهای مختلف مردمی انتظار ما این است که در بحث جذب سواد آموزان به کمک حوزه سواد آموزی استان بشتابند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: