کد خبر: ۲۹۳۵۹
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۵
محمدمهدی صبوری

تدبیرنو،عملکرد خوب تیم فوتبال پارس جنوبی جم تمام نگاه‌ها را به سمت خود جذب کرده است و باید هم این چنین باشد تا نام جم در عرصه ورزش کشور مطرح شود ولی در این هیاهو و گیر و دار نباید تیم فوتبال جام جم تیم دوم شهرستان را از یاد برد. تیمی که علی رغم تمامی موفقیت ها با مشکلات مالی فراوانی دست و پنجه نرم می کند.

دو هفته از آغاز لیگ برتر فوتبال استان می‌گذرد و تیم فوتبال جام جم که به همت چند تن از پیشکسوتان فوتبال جم تاسیس شده، بعد از چندین سال غیبت فوتبال شهرستان در سطح اول استان توانسته با بازیکنان ۱۰۰ درصد بومی و  ترکیبی از بازیکنان با تجربه و جوان به این رقابت ها راه یابد اما هیچ‌گونه حمایتی از سوی مسئولین از این تیم  نشده یا از قبول اسپانسرینگ این تیم خودداری می‌کنند.

این در حالی است که سایر تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها تحت حمایت پتروشیمی‌های منطقه یا شهرداری و شورای شهرِ خود قرار دارند.

برای مثال تیم پتروشیمی جم خورموج همان‌طور که از نامش پیداست با اسپانسرینگ پتروشیمی جم در این مسابقات حضور یافته و تیم سیراف نیز با پشتوانه کمک یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی شورای شهر این شهر راهی این دوره از رقابت‌ها شده است.

لزوم حمایت از جم جم

یکی از بازیکنان تیم جام جم اظهار داشت: تیم جام جم پنج سال است کار خود را شروع کرده است و از لیگ شهرستان با عبور از مراحل مختلف به این سطح رسیده و تا الان حمایتی از تیم نشده است.

امید دانشور اضافه کرد: جم بعد از گاز فجر سابق تیمی در لیگ برتر استان نداشته و جام جم بعد از چند سال جم را صاحب نماینده در این رقابت‌ها کرده است و درست کنار ما همین تیم سیراف ۳۵۰ میلیون ریال هزینه کرد و امتیاز این رقابت‌ها را خریدند و الان هم مبلغی قابل توجه به این تیم کمک شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه امکان حضور خیل عظیمی از بازیکنان شهرستان در تیم پارس جنوبی جم وجود ندارد و بیشتر آنها شانسی برای بازی در تیم پارس ندارند و انگیزه‌ای برای ادامه فوتبال ندارند تیم جام جم بهترین فرصت برای آنها است و چه بسا بازیکنانی چون طارمی و .... از دل همین تیم بیرون آید و سرمایه های ورزشی استان شوند که با توجه به وضعیت فعلی شاید در آینده‌ای نه چندان دور شاهد انحلال این تیم  و از دست رفتن این فرصت طلایی برای ورزش شهرستان باشیم.

دانشور ادامه داد: تمامی هزینه‌های یک تیم در طول فصل کمتر از دو میلیارد ریال است که این مبلغ نصف قرارداد یکی از بازیکنان پارس و یا مبلغی بسیار ناچیز از درآمد پالایشگاه فجر جم و منطقه ویژه انرژی پارس است.

کمک هیئت فوتبال به جام جم

رئیس هیئت فوتبال جم نیز با بیان اینکه فعلا اول فصل رقابت ها است اعلام کرد: تیم جام جم تا کنون دوبازی انجام داده که دو مساوی و باخت به دست آورده‌اند اما با توجه به شرایط تیم و بازیکنان موجود پتانسیل صعود به لیگ دسته سوم فوتبال کشور را دارند.

محمد اسدی اضافه کرد: هیئت فوتبال نیز ۱۵۰ میلیون ریال به این تیم کمک کرده است و برای قبول اسپانسرینگ نیز رایزنی‌هایی شده و قول‌های مساعدی را گرفته‌ایم و امیدواریم به نتیجه برسیم.

عباس دوراهکی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان جم نیز علی‌رغم تماس‌های مکرر حاضر به پاسخگویی نشد.

در حالی که تیم قهرمان مسابقات لیگ برتر استان به صورت مستقیم راهی لیگ دسته سوم فوتبال کشور می‌شود، انتظار می‌رود که با حمایت مناسب از تیم جام جم، زمینه موفقیت این تیم فراهم شود.

منبع: مهر

 

نام:
ایمیل:
* نظر: