کد خبر: ۲۹۳۵۵
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۲
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر گفت: به منظور ارتقای سطح ایمنی عبور و مرور عابران پیاده چهار دستگاه پل عابر پیاده در محورهای ارتباطی استان نصب می شود.
به گزارش  تدبیرنو، سید حمید رضاعلم روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: هدف از نصب پلهای عابر پیاده روان سازی تردد دانش آموزان و اهالی روستاهای حاشیه راههاست که تا پایان سال به بهره برداری می رسند.
وی تصریح کرد: این چهار پل عابر پیاده سرجمع 168 متر عرشه طولی دارند و با 15 میلیارد ریال اعتبار ازمحل اعتبارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشوراحداث می شوند.
مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان بوشهر گفت: این پل ها باتوجه به تردد وترافیک بالا وهمچنین میزان تردد عابران پیاده دردوسوی جاده به ترتیب در روستاهای محمد آباد دشتی (محورخورموج -کنگان)، چهارروستایی(محوربرازجان - گناوه)، کوره حیاتی (محورجم - ریز) و خیش اشکن (محوربوشهر- عالیشهر) نصب می شوند.
علم افزود: سالانه بخش قابل توجهی ازتلفات رانندگی درکشور مربوط به عابران پیاده است که احداث این پلها و عبور عابران پیاده ازآنها می تواند در پیشگیری و کاهش سوانح جاده ای موثرباشد.
وی یادآورشد: ازسوی راهداری وحمل ونقل جاده ای استان تاکنون تعداد 9 دستگاه پل عابرپیاده بر روی محورهای ارتباطی نصب شده که با نصب این چهار دستگاه پل، تعداد پلهای عابرپیاده واقع در محورهای ارتباطی برون شهری به 13عدد می رسد که درنوع خود کم نظیراست.
نام:
ایمیل:
* نظر: