کد خبر: ۲۹۳۴۴
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
شادکام اظهار کرد:براساس برنامه ریزی انجام شده شرکت سامسونگ نیز کار تجهیز و استقرار امکانات کتابخانه را آغاز و تا آخر مهرماه افتتاح می شود.
به گزارش تدبیرنو ؛ منصور شادکام  افزود: تاکنون فضای 12کتابخانه دیجیتال و صوتی ویژه نابینایان و کم بینایان در کشور باهمکاری انجمن نابینایان و استانها تامین و از سوی شرکت سامسونگ تجهیز شده و سه کتابخانه نیز در استانهای ایلام، کرمان و بوشهر در حال تجهیز هستند.

وی تصریح کرد: فضای کتابخانه صوتی و دیجیتالی نابینایان و کم بینایان استان بوشهر به مساحت 145مترمربع از سوی یک نیکوکار بوشهری تامین شده است.

شادکام اظهار کرد:براساس برنامه ریزی انجام شده شرکت سامسونگ نیز کار تجهیز و استقرار امکانات کتابخانه را آغاز و تا آخر مهرماه افتتاح می شود.

وی گفت: باتوجه به وجود هفت هزار نفر مبتلا به اختلالهای نابینایی و 2هزار و 300 نفر نابینا و کم بینای شناسایی شده در استان بوشهر تاسیس این کتابخانه صوتی و دیجیتالی ضروری است.

قائم مقام انجمن نابینایان ایران یادآورشد: با تاسیس این کتابخانه افراد نابینا و کم بینای استان بوشهر می توانند به صورت حضوری و غیرحضوری از خدمات آن بهره مند شوند.

شادکام گفت: نابینایان و کم بینایان ساکن بوشهر و افرادی که امکان مراجعه حضوری دارند با حضور در کتابخانه و افرادی که این امکان را ندارند با استفاده از اینترنت و اشتراک پستی می توانند از امکانات و تجهیزات کتابخانه استفاده کنند.

وی گفت: این کتابخانه به تجهیزاتی شامل تلویزیون، رایانه، هدفون، دی شادکام نرم افزارهای آموزشی، آمپلی فایر، قفسه های مخصوص، اسباب بازی های فکری و نرم افزار های ویژه برای استفاده از فناوری های روز و همچنین دستگاههایی برای خواندن کتاب از جمله برجسته نگار و دستگاه تایپ بریل مجهز می شود.

وی افزود: شرکت سامسونگ برای قصه گویی کودکان و نوجوانان و تولید کتابهای صوتی متناسب با متن ها و کتابهای آموزشی دانش آموزان و دانشجویان برای هنرمندان و سایر علاقه مندان فراخوان داده است.

شادکام یادآور شد: در زمان حاضر حدود 700 هزار نفر در کشور مبتلا به اختلالهای نابینایی هستند که از این شمار 115 هزار نفر نابینای مطلق هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر: