کد خبر: ۲۹۲۷۰
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: با افزایش ۵.۲ درصدی نرخ باسوادی جمعیت باسوادی استان بوشهر به ۹۶.۲۲ درصد رسید.

به گزارش «تدبیرنو» به نقل از تسنیم؛ غلامرضا دانش‌فر صبح امروز در نشست روز جهانی مبارزه با بی‌سوادی در استان بوشهر با تاکید بر نقش مهم سواد در توسعه و پیشرفت اظهار داشت: مهم‌ترین راه توسعه و پیشرفت هر منطقه و کشور، سوادآموزی و علم‌آموزی است که این مهم در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

وی با تاکید بر ریشه‌کنی بی‌سوادی افزود: با اجرای طرح انسداد مبادی بی‌سوادی در استان بوشهر، زمینه ریشه‌کنی این معضل در استان بوشهر را فراهم کرده به‌‌گونه‌ای که با مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی رشد باسوادی در این استان به 96.22 درصد افزایش یافته است.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان بوشهر از باسوادی 12 هزار نفر در استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: طبق نتایج اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران نرخ سواد در استان بوشهر در سال1390 از 90.3 درصد در سال گذشته به 95.5 درصد رسید.

دانش‌فر با بیان اینکه استان بوشهر در میان 31 استان مقام نخست باسوادی در گروه سنی 10 تا 49ساله کسب کرد افزود: براساس نتایج  اولیه سرشماری سال 1395، استان بوشهر در میان 31 استان کشور مقام نخست باسوادی را در گروه سنی 10تا49ساله بدست آورد.

وی از افزایش نرخ باسوادی خبرداد و گفت: با تلاش‌های صورت گرفته با افزایش 5.2 درصدی نرخ باسوادی، جمعیت باسوادی استان بوشهر به 96.22 درصد رسید.

معاون سواد آموزی استان بوشهر با قدردانی از مشارکت آموزش و پرورش در امر سوادآموزی گفت: هم از نظر بُعد نیروی انسانی و مکانی ظرفیت‌های زیادی در سراسر استان بوشهر در حوزه آموزش و پرورش وجود دارد که فرهنگیان شاغل و بازنشسته  می‌توانند به‌طور مستقیم در آموزش و سوادآموزی مشارکت داشته باشند.

این مسئول تاکید کرد: فرهنگیان شاغل و بازنشسته به‌ویژه مدیران مدارس باید مسئولانه‌تر عمل کنند و مشارکت فعال‌تری در این عرصه داشته باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر: