کد خبر: ۲۹۲۴۷
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۱
حدود ۱۰ روز پس از انتخاب هیات رئیسه شورای اسلامی شهر کنگان، سرانجام رحیم جمالی به عنوان گزینه نهایی برای شهرداری کنگان انتخاب شد.
به گزارش «تدبیرنو» به نقل از ثلاث؛ نادر احمدی رئیس شورای اسلامی شهر کنگان در این خصوص گفت: به اتفاق اعضای شورای اسلامی شهر کنگان، رحیم جمالی را به عنوان گزینه نهایی شهرداری کنگان انتخاب کردیم.

وی اظهار داشت:  ۹ نفر رزومه خود را به شورای اسلامی شهر کنگان ارائه کردند که از این تعداد ۵ نفر دارای مدرک دکترا، ۳ نفر فوق لیسانس و یک نفر لیسانس بودند.

 رئیس شورای شهر کنگان افزود: از این تعداد، ۶ نفر بومی و ۳ نفر غیر بومی بودند. ۳ نفر از این افراد دارای سابقه شهرداری بودند و باقی ان ها کار اجرایی نکرده بودند البته رزومه  ۱۵ نفر مورد مطالعه قرار گرفت.

مهمترین خواسته های شورا از شهردار کنگان

احمدی در پاسخ به این سوال که مهمترین خواسته شورای اسلامی کنگان از شهردار جدید چیست؟ گفت: سر و سامان دادن به مجموعه شهرداری و توانمند سازی نیروی انسانی آن؛ اتمام پروژه های ناتمام؛ تغییرات اساسی در مبلمان شهری وسیما و منظر شهری؛ توسعه فضای سبز و جذب سرمایه گذار از جمله خواسته های شورای اسلامی شهر کنگان از شهردار خود می باشد.

 وی در ادامه عنوان کرد: برای ایجاد تحول، مقابل همه منفعت طلبان ایستاده ایم و بهترین گزینه را انتخاب کردیم.

 رئیس شورای شهر کنگان گفت: بعد از بررسی و کسب اطلاعات زیاد به این نتیجه رسیدیم که رحیم جمالی می تواند گزینه مناسب برای شهرداری کنگان باشد. بیشتر شاخص های مورد نظر ما در ایشان وجود دارد.

احمدی اظهار داشت: یکی از اولویت های شورای شهر کنگان، مدیریت شهری بر اساس تخصص و برنامه ریزی شهری است.

 وی در ادامه خاطرنشان کرد: شورای پنجم در سخترین مرحله تصمیم گیری قرار گرفته است اما با اتکاء به خدا و حمایت های مردمی و بخصوص نخبگان و اعتماد و باور قلبی، تصمیم به انتخاب گزینه متخصص در مدیریت و برنامه ریزی شهری نموده است.

 رئیس شورای اسلامی شهر کنگان گفت: تصمیمات شورای پنجم بر اساس تحقیقات و بررسی ها گسترده و با تدبیر و تدبر و دانایی و توجه به معیارهای علمی انجام شده که نهایتا منجر به انتخاب فرد مورد نظر برای تصدی پست شهرداری شد.

رحیم جمالی شهردار جدید کنگان دانش اموخته شهرسازی دانشگاه تهران است. وی لیسانس و فوق لیسانس را در همین دانشگاه و با رتبه ممتاز و بطور پیوسته در سال ١٣٧٩ به پایان برد  و به استخدام دفتر فنی استانداری بوشهردرامد . تا سال ١٣٨۶ کارشناس شهرسازی دفتر فنی استانداری و دبیر شورای ترافیک استان بود . طرحهای شهرسازی مهمی در این دوره در نقاط مختلف استان و با هماهنگی  ایشان  به ثمر نشست  .  وی علاوه بر کار اجرایی پژوهشگر مسایل شهری نیز محسوب میشود و تالیف سه جلد کتاب در حوزه شهرسازی و برنامه ریزی شهری و دهها مقاله و کارپژوهشی را درکارنامه خود دارد . وی درحال حاضر دانشجوی دکترای برنامه ریزی شهری است .

 سال ٨۶ و بنا به پیشنهاد شورای اسلامی شهر جم در دوره سوم شورا،  شهردار جم شد. پروژه های شاخصی همچون پارک چگاسه جم، پارک پردیس، بازارچه شهرداری، بلوار ولی عصر در زمان مسئولیت وی طراحی و أجرا شد.

در دوره شورای چهارم، به معاونت اجرایی و خدمات شهری شهرداری بوشهر منصوب شد.

در سال ٩۴ و به پیشنهاد شورای اسلامی شهر دیر، به عنوان شهردار دیر منصوب شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: